top of page
Пошук

Організація весілля чи координація весілля? Пояснюємо простими словами

Оновлено: 14 лист. 2023 р.

Після такої очікуваної пропозиції руки і серця настає яскравий етап підготовки до весілля. Пара вирішує, який формат їм ближчий, хто буде поруч, коли відбуватиметься свято і так далі. На початку питань дуже багато, і це не дивно – адже в більшості підготовка до весілля – раз в житті. Щоб краще розібратися з питанням, пари починаються цікавитися темою організації весілля та співпраці з весільними агенціями. Сам вони стають помічниками та натхненниками для пар, щоб вони насолодилися і процесом підготовки і самим днем.


Одне з перших запитань, які виникають в наречених – яка різниця між організацією та координацією весілля? Саме такі дві послуги, зазвичай, пропонують весільні агенції. І команда Mriya Wedding теж готова допомагати вам саме в цих двох опціях.


Давайте розберемо, які відмінності між цими послугами, проглянемо критерії вибору, допоможемо зрозуміти, який варіант підійде саме для вас.


Пара у вишитому одязі гуляє по набережні

Організація весілля


Організація весілля – це мистецтво трансформувати бажання наречених в реальність, створюючи атмосферу, яка відображає історію та унікальність пари. Весільна агенція, з якою ви починаєте працювати, повністю бере відповідальність за процес та результат.


Організатори разом з вами на кожному етапі. Вони показують вам ширшу картинку планування, пропонують підбір команди, реалізовують усі деталі в підготовці до свята. А ще – вони виступають координаторами самого свята в день весілля. Просіше кажучи, в організацію весілля (часто називають –організація весілля під ключ) уже входить координація. Це дозволяє нареченим максимально насолодитися один одним під час весілля.


Давайте розглянемо ключові етапи організації весілля:


Вибір місця та дати


Першим кроком у процесі організації весілля є вибір ідеального місця та дати. Це рішення визначає характер та стиль весільної церемонії чи вечірки. Організатори весіль допомагають нареченим знайти відповідне місце, враховуючи їхні побажання та бюджет.


Для прикладу, наша команда спершу дає нареченим невеличкий опитник, де пара разом в інтерактивному форматі відповідає на запитання про їхнє свято. А наша команда аналізує відповіді і підшуковує варіанти локацій саме по настрою вашої пари.


Підбір команди

Наречена спілкується з координатором весілля

Однією з ключових відповідальностей організаторів є вибір та узгодження з постачальниками різноманітних послуг: фотозйомка, відеозйомка, кейтеринг, декор, музика, ведучий та інші. Вони співпрацюють з професіоналами, щоб забезпечити високу якість кожного аспекту весільного свята.


Залежно від формату події, на святі можуть працювати від 5 до 30 підрядників. Хоча буває навіть і більше. Наша команда фокусується на організації камерних весіль, тому в середньому на такому святі працює від 10 підрядників. При виборі організації свята, наречені мають лише одну контактну особу – їхній організатор. І немає потреби вести комунікацію більше, ніж з 10 підрядниками. І це дуже зручно для тих, хто цінує свій час та любить делегувати :)


Оформлення та декор


Весільні агенції допомагають нареченим визначити стиль та тему весілля, а потім втілюють їх в життя через декор та оформлення. Від квіткового дизайну до світлового обладнання – все враховується для створення атмосфери, що вражає.


Один з етапів – це створення креативного концепту свята. Саме він допомагає продумати усі наступні кроки по оформленню. Часто концепт вироджується в процесі розмов з нареченими. Він може бути пов'язаний з історією знайомства пари або спільними інтересами. Саме такі концептуальні та індивідуальні весілля найкраще розкривають пару та запам'ятовуються для гостей.


гості сидять за довгим столом та спілкуються

Реалізація всіх деталей


Відправлення стильних запрошень, розміщення гостей, створення зручного гостьового списку – це важливі аспекти, на які звертає увагу команда організаторів. У цей етап входить і пошук особливих весільних образів для наречених. А ще – складення дрес-коду для гостей. Такі моменти дуже впливають на загальну атмосферу свята.


Планування таймінгу дня


Організатори розробляють детальний розклад весільного дня, враховуючи кожну дрібницю – від церемонії та фотосесії до тостів та весільного танцю. Це дозволяє нареченим та гостям насолоджуватися кожною миттю, не переймаючись дрібними деталями

Координація весільного дня


пара тримається за руки на фоні озера

Як ми зазначали раніше, в організацію весілля під ключ уже входить послуга весільної координації. І не існує по-іншому –щоб організація була без координації. Якщо якась агенція пропонують такий формат, то рекомендуємо тікати подалі. Адже кожна добросовісна весільна агенція відповідає за результат – а це і є якісно організований та прокоординований весільний день.


У координацію входить комунікаціями з підрядниками, реагування на форс-мажори та мілкі питання, допомога нареченим зі зборами, подарунками, координація розсадки для гостей та багато іншого. Без координатора зараз складно уявити будь-яке весілля. Адже тоді всі ці організаційні питання падають на наречених. І замість насолоди, потрібно постійно відповідати на запитання та переживати за таймінг.


А чи існує послуга лише координації без організації? І відповідь – так. Такий варіант можливий, хоча багато агенцій теж починають відмовлятися від такої опції. Адже часто неякісно організована робота потім падає на координаторів. Команда Mriya Wedding пропонує послугу координації без організації, але щоб запобігти ризиків, ми надаємо в процесі консультацію та перевірку підібраної команди. Таким чином пара насолоджується процесом організації та завжди перевіряє свої кроки з професіоналами.


Давайте тепер детальніше глянемо на процес координації і його етапи.


Координація весілля


наречена йде поруч з організаторкою свята

Послуга координації весілля – це робота команди весільної агенції над організованим святом. У цьому варіанті наречені чи їхні друзі беруть на себе роль організаторів, підбираються локацію, команду, концепт та ведуть комунікацію з підрядниками. Весільні координатори можуть консультувати в процесі. Щоправда не всі весільні агенції пропонують таку опцію. З Mriya Wedding, якщо ви берете послугу координації, то ми з вами перебуваємо на зв'язку 24/7 та можемо підказувати в процесі вибору команди і так далі.


Головна задача координаторів – це перейняти організовану вами роботу за кілька тижнів. Ви передаєте всі контакти підрядників, деталі по декору, розсадці і все інше, щоб ми допомогли з реалізацією. Координатори працюють на локації з командою, координують процес, вирішують форс-мажори та допомагають наречени з найменшими деталями.Що обрати: організація весілля чи координація?


Важливим етапом підготовки до весілля є вибір між послугою організації та координації весільного дня. Обидві опції мають свої переваги, і правильний вибір залежить від індивідуальних потреб та очікувань наречених.


Для кого підійде послуга організації весілля?


Якщо у вас обмежений час чи ви хочете делегувати планування, організація весілля з весільною агенцією – це ідеальний варіант. Організатори допомагатимуть вам визначити ваші уподобання, виберуть найкращу команду та вирішать деталі, щоб створити весільне свято вашої мрії.


Для кого підійде послуга координації весілля?


Якщо ви вже в процесі організації і шукаєте допомогу лише у веденні події в день весілля, то послуги координатора можуть бути оптимальним рішенням. Координатор візьме на себе відповідальність за планування розкладу, спілкування з постачальниками та вирішення будь-яких проблем, що можуть виникнути.


Схема вибору організатора чи лише координатора


Коли ми спілкуємося з нареченими, то зазвичай задаємо три основні запитання. Відповідь на них допомагає парі зрозуміти, чи готові вони самостійно організовувати чи все ж їм ближче делегування.


Ось простенька схемка для вас, щоб відповісти на ці питання самостійно:


таблиця з кількома запитаннями про досвід наречених з організацією, про бажання та наявність часу. Якщо відповідь позитивна на всі три запитання, парі пропонується послуга координації. Якщо негативна, то організації.

Послуги від Mriya Wedding

Команда Mriya Wedding завжди рекомендує спершу познайомитися та поспілкуватися з нареченими онлайн або вживу. Це допоможе і парі, і нам відчути енергетику один одного. Повірте, це дуже важливий момент, адже довіра до організаторів – це одна з ключових цінностей для якісного свята.


Далі ми підкажемо, які послуги надаємо – організація весілля разом з координацією або лише координація весілля разом з консультаціями в процесі. Ми будемо раді підказати вашій парі, який вибір здійснити. А ще – поділимося нашим досвідом та підкажемо, як зробити перші кроки до реалізації події вашої мрії.


Чекаємо вас в direct в Instagram :)


99 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page